Anasayfa
Belediye Başkanı
Meclis Üyeleri
Eski Başkanlar
Personelimiz
Dağ Evleri
Haberler
Kardeş Şehirler
İrtibat

...Kıbrıscık Karagöl Kültür ve Sanat Festivali ...

                28. Kıbrıscık Karagöl Kültür ve Sanat Festivalimizi 8-9 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştirdik

                   Festival programi 08 Haziran Cumartesi günü Kadir Usta 100. Yıl parkındaki Saygı duruşu-İstiklal marşı ve festival çelenginin Atatürk anıtına konulması, Bolu Belediye bandosunun ve Bolu Gençlik Merkezi halk oyunlari ekibinin gösterileri ile başladı.

                   Kortej Av. Kemal ÖZARSLAN gençlik merkezinin açılışından sonra belediye düğün salonunda sergilerin açılışı ile devam etti. Festivale katılan üniversitelerin ilçe merkezi kadir usta 100. Yıl parkındaki batik ve baskı uygulama çalısmalari günün sonuna kadar devam etti. Akşam programı ise saat 20.30 da açılış konuşması ile basladı.
Devamında Kıbrıscık Halk oyunlari ve Bandırma Belediyesi halk oyunlari ekipleri gösterilerini sundular.
Kaval üstadi Hasan Fehmi AYHAN' ın ve Ali Rıza TEKEMEN' in kaval dinletilerinden sonra Sinema sanatçısi Kerim YAĞCI türkü dinletisi sundu. Sanatcı Ömer ÖZTEKIN konseri ile cumartesi proğramı sonra erdi.

                   Festival programinin Pazar günkü bölümü saat 11.00 de Belediye Başkanımız Emin TEKEMEN, Bolu Belediye Baskani Tanju ÖZCAN ve Kıbrıscık Kaymakamımız Mustafa KÖLEOĞLU' nun açılış konusmaları ile basladı.

                   Kıbrıscık Halk oyunlari, Bamer Halk oyunları ve Bandırma Belediyesi halk oyunlari ekiplerinin gösterileri ve Ali Rıza TEKEMEN' in kaval dinletileri ile devam eden programimiz Ömer Faruk BOSTAN ve Osman IRKMAKLI konserleri ile sona erdi.

                   Festivalimize bu yıl Kıbrıscık Kaymakamız Mustafa KÖLEOĞLU, Bolu Belediye Başkani Tanju ÖZCAN, Eski Milletvekili ve E. CHP Genel Başkan Yardimcısı İzzet ÇETIN, İyi Parti Bolu İl Baskanı, CHP Bolu il ve ilçe teşkilatları, Seben ve Beypazarı ilçe başkanları ve teşkilat üyeleri, Kıbrıscık spor baskani Durmuş BAHŞİ, Gerişliler Derneği Başkanı Hayrettin TAYSİ, İstanbul Pendik Kıbrıscıklılar Derneği Başkanı Mustafa AKSOY, Pendik ŞEYHLI Mahallesi Muhtarı Şemsettin DAĞCAN, Ankara Yazıcalılar Derneği Baskanı Nazmi BELEN, Polatlı Kıbrıscıklar Derneği Baskanı İsmail ATUN, Ankara Kıbrıscıklılar Derneği Başkanı Gürol MOTUR ile Sinema Oyuncusu Sanatcı Mehtap BAYRİ ile birlikte Sanatcılar Kerim YAĞCI, Timur ACAR ve eşi Eda ÖZERKAN ACAR, Emre OZAN, Hamdi ALP, Eray DEMİRKOL, Gamze Akyel DEMİRKOL Nazlı Pınar DEMIRKAYA ve Banu ŞİMŞEK katılmıslardır.

[Resmi buyultmek icin tiklayin] [Resmi buyultmek icin tiklayin] [Resmi buyultmek icin tiklayin]
[Resmi buyultmek icin tiklayin] [Resmi buyultmek icin tiklayin] [Resmi buyultmek icin tiklayin]
[Resmi buyultmek icin tiklayin] [Resmi buyultmek icin tiklayin] [Resmi buyultmek icin tiklayin]
[Resmi buyultmek icin tiklayin] [Resmi buyultmek icin tiklayin]
[Resmi buyultmek icin tiklayin] [Resmi buyultmek icin tiklayin]

Kıbrıscık Belediyesi Resmi Web Sitesidir

 

Köylerimiz
Yaylalarımız
Turizm
Ulaşım-Harita
Kültür-Sanat
Tarihce-Coğrafi Yapı
Kaymakamlarımız
Köroğlu
İlçe Ekonomisi
Vefat Edenler