26. Kıbrıscık Karagöl Kültür ve Sanat Festivalimizi büyük bir coşku ile gerçekleştirdik

26. Kıbrıscık Karagöl Kültür ve Sanat Festivalimizi 8-9 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirdik.

Festivalimiz, 08 Temmuz Cumartesi günü saat 14.30’da, Dağ evlerimizin 29 yıllığına kiralanması münasebetiyle yapılan açılış töreni ile başladı.

15.00 de Belediye düğün salonunda BOFSAD tarafından hazırlanan Kıbrıscık Kuşları ve Kelebekleri konulu fotoğraf sergisi ve İlçe halkından Kenan GÜLEN‘in ahşap oyma eserler sergisi açılışı yapıldı.

Salonda daha sonra katılımcılara BOFSAD tarafından hazırlanan slayt gösterisi izletildi.

Saat 20.00 başlayan, akşam programında ilk önce BOFSAD tarafından hazırlanan slayt gösterisi izletildi, devamında ise Bandırma Belediyesi halk oyunları ile Kıbrıscık Halk oyunları ekibinin gösterisi ve Grup Anadolu ile Beşkardeş Gurubu’nun konseri ile tamamlandı.

Pazar günü program ise Karagöl mevkiinde, Belediye Başkanımız Doğan DAĞ’ın, İlçemiz Kaymakamı Emre YALÇIN ve kardeş şehrimiz Bandırma Belediye Meclis üyesi ve Bandırma belediye başkan vekili Sn. Sami TÜRKMEN’in konuşmaları ile başladı.

Program, Kıbrıscık erkek halk oyunları ekibinin, Bolu Armalit Halk Dansları Topluluğunun, Bandırma Belediyesi Halk dansları topluluğu ve Çankara Belediyesi Hoytur Halk Dansları gruplarının gösterileri ve Anadolu ve Beşkardeş gruplarının konserleri ile devam etti.

Saat 14.30’de sahneye çıkan Suavi ise söylediği parçalarla halkımıza müthiş bir müzik ziyafeti verdi.

Fotoğraf sergisi Karagöl’de de halkımıza teşhir edildi.

Festivalimize bu yıl; Bandırma Belediye Meclis üyesi ve Bandırma belediye başkan vekili Sami TÜRKMEN, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İNEGÖL, CHP Bolu İl Başkanı Kazım KARSU, Başkent Ünv. Öğr. Görevlisi Talip CAN,Polatlı Kıbrıscıklılar Derneği Başkanı İsmail ATUN, Ankara Bolulular Platformu Başkanı Mehmet BİLGİN, Türk Tunus Dostluk Derneği Başkanı Cenap EKE ve yönetim kurulu üyeleri, Kıbrıscık Spor Klübü Başkanı Mehmet Ali AKI yönetim Kurulu Üyeleri ile İstanbul Kıbrıscıklılar Derneği Başkanı Bayram DALGIÇ ile kalabalık bir vatandaş gurubu katıldılar.